Na co zwrócić uwagę
Przyjęło się uważać, że motoryzacja to niezwykle męska dziedzina sportowa, często połączona z ekstremalnością, oraz niebezpieczeństwem. Prawdę mówiąc jest to sport i forma pasji, tak naprawdę dla każdego, bez względu na płeć. Również kobiety mogą znaleźć coś dla siebie, o ile będzie to przystępnie wytłumaczone. Każdy może pokochać samochody oraz wszystko co z nimi związane, dlatego warto zasięgnąć nieco wiedzy, motoryzacyjnych porad, czy chociażby podstaw związanych z funkcjonowaniem tych maszyn na kołach. Wszystko to, a nawet i więcej, można znaleźć na tej stronie internetowej. Która w przystępny sposób oprowadzi was po różnych tajnikach związanych z branżą samochodową, oraz różnymi dziedzinami motoryzacyjnymi.
Perfekcyjne auto
Ponoć nawet kobiety potrafią znaleźć dla siebie coś w dziedzinie motoryzacji. Tak naprawdę nie jest to wcale dziedzina nauki czy rozrywki nastawiona tylko na mężczyzn i przeznaczona wyłącznie im. Również kobiety mogą, a nawet powinny poznawać tajniki działania pojazdów mechanicznych. Nie jest to dziwne, jeśli kobieta lubi motocykle czy interesuje się tym, jak działa jej samochód. Motoryzacja to w zasadzie dziedzina i szeroka tematyka, w której każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, coś co go zainteresuje i co będzie stanowiło w późniejszym czasie jego pasję czy dodatkowe hobby. Warto więc szukać informacji związanych z motoryzacją i tę wiedze pogłębiać, bowiem bywa to wiedza bardzo przydatna w życiu codziennym.
Sonda

Jakie spalanie akceptujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nie działa akumulator i co dalej?

Jest to informacja przede wszystkim dla początkujących kierowców i dla wszystkich tych, którzy o samochodach wiedzą tylko tyle, że jeżdżą, a do ich uruchomienia potrzebny jest kluczyk i paliwo w baku. Nie działa akumulator i co dalej?

Najczęstszą przyczyną „awarii” akumulatorów (zwłaszcza w starszych samochodach) jest pozostawienie włączonych świateł przy wyłączonym silniku lub minusowe temperatury. Jeśli przydarzyła się nam, któraś z tych sytuacji lub po prostu samochód nie chce odpalić (a ewidentną tego przyczyną jest akumulator) nie trzeba od razu kupować nowego. Warto go najpierw naładować albo pożyczyć trochę prądu od sąsiada. Nie działa akumulator i co dalej? W pierwszym przypadku wystarczy zdemontować baterię (odłączamy najpierw biegun ujemny a później dodatni) i podłączamy go do prostownika (najlepiej na całą noc) dopierając prąd o natężeniu wynoszącym 1/10 pojemności danego akumulatora. Jeśli natomiast chcemy pożyczyć prąd od sąsiada używamy kabli zapłonowych. Najpierw łączymy bieguny dodatnie a później ujemne dawcy z masą. Jeśli sam ten proces nie pomógł można uruchomić silnik dawcy i po paru minutach spróbować odpalić swój samochód. Po uruchomieniu silnika odłączamy układ w odwrotnej kolejności niż podłączaliśmy. Nie działa akumulator i co dalej? Jeśli zabiegi te nie pomogą konieczne będzie kupienie nowego akumulatora.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.