Na co zwrócić uwagę
Przyjęło się uważać, że motoryzacja to niezwykle męska dziedzina sportowa, często połączona z ekstremalnością, oraz niebezpieczeństwem. Prawdę mówiąc jest to sport i forma pasji, tak naprawdę dla każdego, bez względu na płeć. Również kobiety mogą znaleźć coś dla siebie, o ile będzie to przystępnie wytłumaczone. Każdy może pokochać samochody oraz wszystko co z nimi związane, dlatego warto zasięgnąć nieco wiedzy, motoryzacyjnych porad, czy chociażby podstaw związanych z funkcjonowaniem tych maszyn na kołach. Wszystko to, a nawet i więcej, można znaleźć na tej stronie internetowej. Która w przystępny sposób oprowadzi was po różnych tajnikach związanych z branżą samochodową, oraz różnymi dziedzinami motoryzacyjnymi.
Perfekcyjne auto
Ponoć nawet kobiety potrafią znaleźć dla siebie coś w dziedzinie motoryzacji. Tak naprawdę nie jest to wcale dziedzina nauki czy rozrywki nastawiona tylko na mężczyzn i przeznaczona wyłącznie im. Również kobiety mogą, a nawet powinny poznawać tajniki działania pojazdów mechanicznych. Nie jest to dziwne, jeśli kobieta lubi motocykle czy interesuje się tym, jak działa jej samochód. Motoryzacja to w zasadzie dziedzina i szeroka tematyka, w której każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, coś co go zainteresuje i co będzie stanowiło w późniejszym czasie jego pasję czy dodatkowe hobby. Warto więc szukać informacji związanych z motoryzacją i tę wiedze pogłębiać, bowiem bywa to wiedza bardzo przydatna w życiu codziennym.
Sonda

Jakie spalanie akceptujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nie wyjedź na inny pas

Jednym z ciekawszych rozwiązań ułatwiających poruszanie się po drogach jest system utrzymywania na pasie (LKA). Nie wyjedź na inny pas Dzięki niemu żaden kierowca przypadkowo nie zmieni pasa ruchu, po którym aktualnie jedzie. Jest to szczególnie przydatne przy dłuższych podróżach, na prostych odcinkach drogi, gdzie dużo łatwiej o zmęczenie i zaśnięcie za kółkiem. System ten od razu sygnalizuje kierowcy, że zbliża się do drugiego pasa i że natychmiast musi skorygować swoją jazdę. Nie wyjedź na inny pas System ten wprowadziła m.in. Toyota, która w swoich nowszych modelach ma wbudowaną specjalną kamerę, która zajmuje się obserwacją znaków poziomych. Jeśli komputer pokładowy wyliczy, że pojazd zbliża się niebezpiecznie do którejś z krawędzi wyzwala się odpowiednio głośny sygnał dźwiękowy lub wyzwalane są

wibracje w kierownicy. Nie wyjedź na inny pas Dzięki temu kierowca odpowiednio wcześnie może zareagować, a tym samym może uniknąć niebezpieczeństwa. Warto podkreślić, że system ten jest tak zaprogramowany, że ignoruje świadome zachowania kierowcy takie jak wyminięcie przeszkody czy też wyprzedzanie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.