Na co zwrócić uwagę
Przyjęło się uważać, że motoryzacja to niezwykle męska dziedzina sportowa, często połączona z ekstremalnością, oraz niebezpieczeństwem. Prawdę mówiąc jest to sport i forma pasji, tak naprawdę dla każdego, bez względu na płeć. Również kobiety mogą znaleźć coś dla siebie, o ile będzie to przystępnie wytłumaczone. Każdy może pokochać samochody oraz wszystko co z nimi związane, dlatego warto zasięgnąć nieco wiedzy, motoryzacyjnych porad, czy chociażby podstaw związanych z funkcjonowaniem tych maszyn na kołach. Wszystko to, a nawet i więcej, można znaleźć na tej stronie internetowej. Która w przystępny sposób oprowadzi was po różnych tajnikach związanych z branżą samochodową, oraz różnymi dziedzinami motoryzacyjnymi. sklep-alkomaty.pl
Perfekcyjne auto
Ponoć nawet kobiety potrafią znaleźć dla siebie coś w dziedzinie motoryzacji. Tak naprawdę nie jest to wcale dziedzina nauki czy rozrywki nastawiona tylko na mężczyzn i przeznaczona wyłącznie im. Również kobiety mogą, a nawet powinny poznawać tajniki działania pojazdów mechanicznych. Nie jest to dziwne, jeśli kobieta lubi motocykle czy interesuje się tym, jak działa jej samochód. Motoryzacja to w zasadzie dziedzina i szeroka tematyka, w której każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie, coś co go zainteresuje i co będzie stanowiło w późniejszym czasie jego pasję czy dodatkowe hobby. Warto więc szukać informacji związanych z motoryzacją i tę wiedze pogłębiać, bowiem bywa to wiedza bardzo przydatna w życiu codziennym.
Sonda

Jakie spalanie akceptujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wyświetlacze w szybie

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest system Head – up Display, Wyświetlacze w szybie który pojawia się w droższych modelach samochodów. Jest to zestaw wyświetlaczy na szybach. Wbrew pozorom jest to technologia stosunkowo prosta w działaniu. Polega ona na wyświetlaniu (za pomocą odpowiednich fal) obrazów na szybie. Specjalne ustawienia pozwalają na jednoczesne korzystanie z szyby i z obrazów, Wyświetlacze w szybie a ostrość jest tak dobrana, by nie rozpraszać kierowcy w trakcie jazdy.

Rozwiązanie to zastosowane zostało w Chevrolet Corvette. W samochodzie tym zdecydowano się na umieszczenie wyświetlacza HUD  na szybie, a najważniejsze informacje (prędkość, obroty, itp.) pokazywane są bezpośrednio przed oczami kierowcy. Wyświetlacze w szybie Dzięki temu nie musi on odrywać co chwilę oczu od drogi, a tym samym nie dekoncentruje się co chwile zerkając na wszystkie wyświetlacze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.